![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15707069
*
nr 1570 7069
Spegel
sengustaviansk stil, 78x43 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2023
kl 19:43:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 14:06:58
1
500 kr
16/10 18:02:33
2
600 kr
16/10 18:24:16
1
700 kr
16/10 18:27:25
2
800 kr
16/10 18:32:56
1
Vinnande bud
16/10 19:39:59
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1570 7069
Spegel
sengustaviansk stil, 78x43 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 14:06:58 | 1 | 500 kr |
16/10 18:02:33 | 2 | 600 kr |
16/10 18:24:16 | 1 | 700 kr |
16/10 18:27:25 | 2 | 800 kr |
16/10 18:32:56 | 1 | Vinnande bud |
16/10 19:39:59 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53